חיפוש לפי אירוע:

נפטר פעולות איבה חלל צה"ל נפטרים (כללי)

אריה כליון
הורה

          1922                                                נפטר 8.02.2013

 

 אריה בנם בכורם של סוניה ואשר כליון, נולד בשנת 1922 בסרביה. בהיותו בן שנתיים עלתה המשפחה ארצה והתגוררה תחילה בזיכרון יעקב ולאחר מספר שנים קבעו משכנם בעפולה. בהיותו בן 14 הצטרף אריה לקבוצת נערים שפעלה ושירתה את ההגנה בהעברת ידיעות ותחמושת ליעדים שונים.                                                                                                                             ב-1938 נתפס ע”י הבריטים ונכלא לחודשים ארוכים בכלא עכו. עד היום חקוק שמו על קיר המרפסת זכר לתקופת המעצר במחתרת.

בשנת 1940 התגייס אריה לנוטרות כמפקד כיתת פרשים שתפקידה היה לשמור על צינור הנפט ומסילת הברזל כדי למנוע חבלות מצד גורמים עוינים.
בשנת 1948 השתתף אריה במלחמת השחרור, אריה נהג להפליג בתיאור סיפורי הקרב על הדגניות בו לקח חלק.
לאחר שירותו הצבאי חזר אריה לעפולה וכבן בכור לקח על עצמו את עול פרנסת המשפחה, עסק בענף הבניה. במשך כארבעים שנה שימש כקבלן בנין, עיקר בבניית מבני ציבור בישובי עמק בית שאן.
בשנת 1952 נשא אריה את אלה, עולה חדשה מרומניה, ושנה לאחר מכן נולד דוד בנו יחידו של אריה. כשהיה דוד בן 4 שנים התגרשו הוריו, אלה היגרה לקנדה ודוד נשאר בחזקתו של אריה.  אריה עשה כמיטב הבנתו ויכולתו, בטיפול ובדאגה למחסורו של דוד בנו. כדי להבטיח חינוך ומסגרת טובה דוד הועבר לבית השיטה, למשפחת כרמל, המשפחה המאמצת.   דוד גדל והתחנך בקיבוץ ואריה הגיע בסופי שבוע לבקרו, לקח אותו לטיולים ברחבי הארץ.
בשנת 1968 נשא אריה את חנה לאישה. חנה העניקה לאריה יחד עם ילדיה חייקה, איציק וסימה ובניהם בית חם יציב תומך ואוהב. אריה הרבה לתאר תקופה זו כמאושרת בחייו.
לימים דוד בנו של אריה בגר, התגייס לצבא ועשה חייל בשרותו הצבאי, דוד היה מקור לשמחה וגאווה עבורו. וכך ילדיהם של דוד ובת שבע, גלי, כפיר ושיר, שהסבו לו אושר ונחת.
לעת זמן פרישתם מעבודתם, החליטו אריה וחנה להעתיק את מגוריהם לבית השיטה, התאקלמותם היתה מהירה, הם עבדו בזיתיה ונהנו מחיי חברה ושלווה בקיבוץ.
ב1999 איבד אריה את אשתו האהובה חנה אשר נפטרה ממחלה קשה, וכשלושה חודשים לאחר מכן איבד גם את בנו דוד. האובדנים הותירו בו חלל עצום.
בארבע שנותיו האחרונות, הועבר אריה לבית הפז לטיפולו של הצוות החם, המסור והתומך של בית הפז.. אתמול הצטרף בשלווה לאהוביו בעולם האמת. יהי זכרו ברוך.

 

 

יהי זכרו ברוך

backtotop