חיפוש לפי אירוע:

נפטר פעולות איבה חלל צה"ל נפטרים (כללי)

מאיר סקל
בן משק

נולד   י”ז טבת תש”ז                 9.1.1947

נפטר י”ח אייר תש”ס                 23.5.2000

מאיר בנם של וונדה וג’ורג’ סקל, נולד בעיר ווקובר שביגוסלביה. בן שנתיים עלתה במשפחה ארצה ושוכנה במושב הנטוש בית נקובה (לימים בית נקופה) שבשכנות לכפר אבו גוש. שלוש שנים מאוחר יותר הצטרף מיכאל למשפחה .   אבי המשפחה פתח בית מלאכה קטן לחגורות נשים לפרנסת המשפחה. כשהיה מאיר בן 8 נתגלתה מחלה קשה אצל האב והוא נפטר. עם פטירתו של האב, הפך מאיר באחת לאיש סודה של וונדה ולקח אחריות על אחיו, אחריות שהיתה חלק מאישיותו עד לפטירתו. בחיפושיה אחר מוצא של ביטחון לה ולשני הבנים הצעירים, הגיעה וונדה והשתלבה בבית השיטה.
מאיר הצטרף לכיתת כפירים כשהיה ילד בן 9.  לא היתה לו בעיה של הסתגלות והלינה המשותפת שהיתה נהוגה היתה מאד לרוחו.
עם סיום לימודיו, התגייס מאיר לצה”ל עם בני הקיבוצים, וזמן קצר לאחר גיוסו עבר ושירת כלוחם בסיירת שקד. מאיר לחם במלחמת ששת הימים, בתקופת ההתשה, במלחמת יום כיפור ולבנון הראשונה. כשהיה בן 43 לקה בליבו ושוחרר משירות מילואים .
 עם שחרור מצה”ל מצא דרך “לראות עולם” ועבד על אוניות הקיבוץ כנער סיפון. פתרון זה היה חלק ממחוייבותו לאמא וונדה. לא רצה להשאיר אותה לבד זמן ממושך.
 בשנת 1969 הקים משפחה עם זהבה, ונולדו לזוג 3 ילדים ליאור, רז ורעות. במהלך השנים עבד שנים לא מעטות במדגה, היה סדרן עבודה, ונמשך לעבודה שיש בה יצירה וכך הגיע לעבוד בנגריה בה עבד שנים לא מעטות וחלק מהזמן ריכז את הענף. משבר הביא אותו ליציאה לעבודת חוץ והוא שימש כמגוייס של התק”ם וניהל את סניף נגרית רהיטי עין חרוד בקיבוץ ייט”ב. משנסגר סניף זה השתלב כמנה”ל יצור בנגרית עין חרוד בקיבוץ עין חרוד שם עבד עד יומו האחרון.
בשנת 1998 נתגלתה מחלתו. הוא נלחם במחלה והמשיך בעבודתו תוך טיפולים לא פשוטים עד שלא יכול היה יותר.
 מאיר נשמה טהורה, אוהב אדם באשר הוא אדם, בעל למופת ואבא מדהים לילדיו. איש יצירתי, אהב לכייר, ניגן במפוחית פה מבלי שלמד באופן מסודר ובעל ידי זהב.
בן 53 במותו.

יהי זכרו ברוך

backtotop