חיפוש לפי אירוע:

נפטר פעולות איבה חלל צה"ל נפטרים (כללי)

 

.

  8.9.1944         1.1.2023

 

יעל נולדה בשנת 1944 באשדות-יעקב לאיזה ולשמואל רימלד , אחות ליוסי ולתמר. בילדותה ובנעוריה בלטה בהיותה מבריקה וחדה, שנונה ואהובה.

 את שירותה הצבאי עשתה בחייל החימוש .  הייתה זו רותי כמוס-פלד חברתה בשירות שהייתה מאומצת אצל משפחת גפני, שהכירה לה את שלמה גפני. זה הציע ליעל נישואים בשטחי המרעה של הבקר בוואדי יששכר. השניים נישאו ולאחר שנה באשדות-יעקב עברו לבנות ביתם בבית-השיטה. כאן נולדו להם חמשת ילדיהם: נועם, אייל, נירית, שריג ומורן.  

  לאורך השנים עבדה יעל כמטפלת בבית-הספר המקומי וקשר מיוחד קשרה עם כתת “שיבולים” בהם טיפלה למן כתה ט’ ועד י”ב. עם בני ובנות “שיבולים” שמרה על קשר אמיץ עד יומה האחרון.

  לאחר שנים במערכת החינוך עברה יעל לנהל את מערכת השיווק והייצוא של מפעל “זיתי בית-השיטה”. גם בתפקיד זה גילתה יעל חריצות, מסירות, וכושר ארגוני מעולה שהקנה לה את אהדת הלקוחות בישראל ובשווקים בעולם. 

  מותו של שלמה ב-1990 קרע את לבם של יעל ובני משפחתה והיא מצאה נחמה בילדיה ו-13נכדיה להם התמסרה בכל מאודה. תוך כך שלחה יעל את עטה בכתיבת שירים , חלקם ראו אור ב”שיטים” המקומי ואף זכתה להוציאם לאור בספר “השירים של יעל”. שירים שנתנו ביטוי לכאביה כמו גם לשמחת חיים  ולאהבתה את משפחתה.

  לפני עשרים שנה  נדדה יעל למושב לכיש ואחר כך לקיבוץ אור-הנר כדי להיות סמוכה לנירית בתה ולנכדיה. מאוחר יותר השתקעה באשקלון ושם זכתה בחברות יפה עם “קבוצת פסיפס”. עם חבריה אלה בילתה יחד ,טיילה ויצרה ולעת מצוקה אף נתמכה בהם. 

 בשלוש השנים האחרונות נאבקה יעל בחולייה. לאחר שהות בעיר חדרה ולאחר שאיבדה את עצמאותה שבה לבית-השיטה. בחודשים האחרונים זכתה לטיפול מסור בבית הפז ולפגישה מחממת לב עם חברים, אך כוחותיה אזלו עד כלותה.  

 בת 78 הייתה במותה. יהי זכרה ברוך.

backtotop